Domů

Adopce - Abigael Makungu

Zpět
Číslo dítěte: 40477
Dívka,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Mombasa Mkomani
Země: Kenya
Matka: Hellen Gwinyanya, nar. 1968, učí ve škole
Otec: Jackson Kivuli, nar. 1965, příležitostné práce
Opatrovník: -
Popis situace: Abigeal se narodila 21. 7. 2003 a má 3 sourozence: Beverlyne, Marion a Saru. Všichni chodí do školy. Žijí s rodiči. Doma se vaří na dřevěném uhlí, svítí elektřinou a vodu si nosí z vrtu. Rodiče vydělají asi 8000 Ksh měsíčně. Abigael má kožní problémy během chladnějšího období roku. V roce 2021 nastoupila do 4. ročníku střední školy. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, školné je 5.600 Kč/220 EUR za trimestr.
Kontakt: Markéta Zlá, , tel. +420 724 918 470

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.