Domů

Adopce - Christopher Omondi

Zpět
Číslo dítěte: 40487
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: Mombasa Mkomani
Země: Kenya
Matka: Beatrice Musimbi, nar. 1974, malofarmářství
Otec: Charles Linanda, nar. 1968, kuchař
Popis situace: Chlapec je prvorozený v rodině se 4 dětmi, v rodině jsou dvojčata - chlapec a dívka. Otec pracuje jako kuchař v indické rodině ve městě Mombasa. Matka bydlí se svými dětmi ve vesnici, kde prodává sušenou kukuřici, aby uživila rodinu. Otce chlapec vidí jen dvakrát do roka. V roce 2020 půjde chlapec do 3. ročníku střední školy. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená platba 5.600 Kč/220 EUR za trimestr.
Kontakt: Juraj Sasko, , tel. 00421904331776

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.