Domů

Adopce - Benson Hika

Zpět
Číslo dítěte: 40676
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Nairobi Soweto
Země: Kenya
Matka: Racheal Wanjiru, nar. 1968, domácí práce
Otec: -, žijí odděleně
Opatrovník: -
Popis situace: Benson bydlí s babičkou a sourozenci ve 3pokojovém domku na venkově. Vodu berou z řeky a vaří na dříví. Svítí petrolejkami. Matka pomáhá v domácnostech ve městě a peníze posílá své matce a dětem na venkov. Vydělá ale málo a peníze nestačí na vše potřebné pro děti a jejich školné. Chlapec rád hraje fotbal a ve škole ho nejvíce baví skupinové práce. Rád by se stal učitelem. V roce 2018 by měl nastoupit do 3. ročníku střední školy.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.