Domů

Adopce - Phanice Achieng

Zpět
Číslo dítěte: 40707
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Nairobi Dandora
Země: Kenya
Matka: -, zemřela
Otec: -, pouliční prodej
Opatrovník: -
Popis situace: Phanice žije s otcem, matka zemřela v r. 2004 na AIDS. U dívky byl v r. 2006 také potvrzen virus HIV, poté co začala mít zdravotní problémy. Nyní užívá antiretrovirální léky. Ráda by se stala doktorkou, aby mohla pomáhat jiným v léčbě HIV. Otec se znovu již neoženil a je jediný živitel rodiny. Bydlí v pronájmu za 2 500 šilinků (cca 650kč) v jedné místnosti, vaří na dřev uhlí a svítí petrolejkami, vodu kupují z městské sítě.
Kontakt: Markéta Zlá, , tel. +420 724 918 470

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.