Domů

Adopce - Venus Eunice Wanjiru

Zpět
Číslo dítěte: 40710
Dívka,
Adoptována
Venus Eunice Wanjiru je v programu adopce od roku 2007 a dnes navštěvuje školu St. Bakhita Girls High School.
Město, čtvrť: Nairobi Dandora
Země: Kenya
Matka: Mercy Wambui, nar. 1975, v domácnosti
Otec: James Kaiba, nar. 1968, bez práce
Opatrovník: -
Popis situace: Venus Eunice Wanjiru James chodí na SŠ St. Bakhita Girls High School. Narodila se 13. 7. 2000. Žije ve slumu Dandora v Nairobi s matkou a 4 sourozenci: Elikana Mwangi, Elijah Irungu, Venus Wanjiru a Paul Mundia. Měsíčně mají jen asi 2500 Ksh. Bydlí v pronájmu ve zděném příbytku, kde vaří na vařiči a svítí elektřinou. Vodu berou z vodovodu. Dívka je zdravá.
Kontakt: Marie Niederhafnerová, marie.niederhafnerova@adopceafrika.cz, tel. +420 732 122 654

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.