Domů

Adopce - Dinah Wasike

Zpět
Číslo dítěte: 40736
Dívka,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: - -
Země: Kenya
Matka: Christine Wasike, nar. 1978, v domácnosti
Otec: David Wasike, nar. 1973, ostraha
Opatrovník: -
Popis situace: Dina se narodila r. 1999 a má 5 sourozenců. Bydlí s rodiči. Jeden ze sourozenců je také v programu adopcí. Otec pracuje jako ostraha a matka je v domácnosti. Bydlí v pronájmu ve 3 místnostech, doma vaří na dřevěném uhlí a svítí petrolejkou, vodu nosí z vodovodu. Přijmy rodiny nejsou dostačující na pokrytí nutných výdajů. Dívka je zdravá.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.