Domů

Adopce - Edwin Waweru Kimuthia

Zpět
Číslo dítěte: 40791
Chlapec,
Adoptován
Edwin Waweru Kimuthia je v programu adopce od roku 2006 a navštěvuje školu Blessent educational centre.
Město, čtvrť: Nairobi Dandora
Země: Kenya
Matka: Nancy Muthoni, nar. 1975, v domácnosti
Otec: James Kimuthia, nar. 1972, zpívá
Opatrovník: -
Popis situace: Edwin žije s rodiči a dvěma sourozenci. Otec je živitelem rodiny a vydělává 10000 Ksh měsíčně (asi 2500 Kč). Šest členů bydlí v pronajatém domku. Vaří na vařiči, svítí petrolejkami a vodu čerpají z vrtu. Edwin rád hraje fotbal a je zdravý.
Kontakt: Petra Augustová, , tel. +420 604 627 800

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.