Domů

Adopce - Peter Mbae

Zpět
Číslo dítěte: 40802
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Nairobi Spring Valley
Země: Kenya
Matka: Alice Wanene, nar. 1973
Otec: John Munyiri, nar. 1969
Opatrovník: -
Popis situace: Peter se narodil 17. 3. 1999, má 2 sourozence: Elizabeth a Mosese, který je také v programu adopcí. Žijí jen s matkou, která je samoživitelkou. Otec s nimi od r. 1999 nežije a o rodinu se nezajímá. 3členná rodina sdílí jeden pokoj v domku z plechu, kde vaří na dříví a svítí petrolejkou. Vodu berou z nedalekého vodovodu. Peter je zdravý. Chlapec rád sleduje fotbal a ve škole ho nejvíc baví debatní kroužek. Rád by se stal právníkem. V roce 2018 by měl nastoupit do 4. ročníku střední školy.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.