Domů

Adopce - Jennis Kanze Ndune

Zpět
Číslo dítěte: 40827
Dívka,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Mombasa Mwawesa
Země: Kenya
Matka: Marsellina Mbetsa Ndune, nar. 1977, farmaří
Otec: Roubinson Ndune Dznya, nar. 1964, učitel na základní škole
Opatrovník: -
Popis situace: Jennis Kanze Ndune chodí na ZŠ. Narodila se 20. 4. 1999. Žije s oběma rodiči. Otec Robinson Dzuya učí na základní škole a matka farmaří. Má tři sourozence: Jerish Ndune, Jesinta Ndune a Vivian Ndene – všichni chodí do školy. Měsíčně má rodina příjem asi 17, 000 Ksh. Bydlí ve vlastním hliněném domku. Vaří na dříví, svítí petrolejovou lampou a vodu berou z vodovodu. Jennis je zdravá, ráda navštěvuje své přátele a chtěla by se stát zdravotní sestřičkou. V roce 2018 by měla nastoupit do 2. ročníku střední školy.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.