Domů

Adopce - Riziki Karisa

Zpět
Číslo dítěte: 40846
Dívka,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Mombasa Mwawesa
Země: Kenya
Matka: Priscilla Kadzo Kazungu, nar. 1974
Otec: -
Opatrovník: -, maloobchod
Popis situace: Dívka bydlí se svou tetou poté, co se matka provdala a odešla někam jinam. Teta bydlí s ostaními 6 členy rodiny ve vlastním 2pokojovém domě. Na vaření popužívají oheň a vodu získávají z vodovodu. Manžel tety je živitelem rodiny a je závislý na maloochodě. Ostatní sourozenci bydlí se svou matkou, chodí do školy a ve škole si vedou dobře.
Kontakt: Helena Havlišová, helena.havlisova@adopceafrika.cz, tel. +420 602 768 605

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.