Domů

Adopce - Justevs Otieno Owuor

Zpět
Číslo dítěte: 40884
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: Kisumu Nyabondo
Země: Kenya
Matka: Pamela Akinyi Owuor, nar. 1972, farmářka
Otec: -, zemřel
Opatrovník: -
Popis situace: Justus chodí školy Nyabonduio Vision. Narodil se v r. 2002 a jeho otec zemřel rok poté. Žije jen s matkou, která farmaří. Má 2 sourozence: Benedict je již na SŠ a Evance Opondona zákl. škole. Měsíčně mají příjem asi 1500 šilinků (cca 375kč) a bydlí v hliněném domku o 4 místnostech, doma vaří na dříví, svítí petrolejkami a vodu berou z řeky. Chlapec má problémy s očima, ale u doktora zatím nebyl.V roce 2022 by měl končit střední školu.Pomůžete Justevsovi dostudovat? Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, je nezbytná zvýšená podpora 5.600 Kč/ 220 EUR za školní období (16.800 Kč/ 660 EUR za školní rok).
Kontakt: Markéta Zlá, , tel. +420 724 918 470

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.