Domů

Adopce - Collins Onyango

Zpět
Číslo dítěte: 40892
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Kisumu Ramba
Země: Kenya
Matka: Jessica Akeyo Ochieng, nar. 1976, vaří
Otec: Julias Ochieng Obongo, nar. 1969, prodává kuřata
Opatrovník: -
Popis situace: Collins žije s oběma rodiči a má dva sourozence: Vincenta a Selline. Rodina má měsíční příjem asi 6,000 Ksh (cca 1,500 Kč). Žijí v hliněném domku, ve dvou místnostech žije celkem osm lidí (rodina se stará ještě o tři sirotky). Vaří na ohni, svítí petrolejkami a vodu berou z rozvodné sítě. Collins má problémy s dýcháním. Chlapec chodí do 3. ročníku střední školy (stav v roce 2018). Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená platba 4,800 Kč/200 Eur za trimestr, možná je však (po ověření) i základní platba 2,400 Kč/100 Eur za trimestr.
Kontakt: Hana Jodasová, , tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.