Domů

Adopce - Cynthia Akinyi Otieno

Zpět
Číslo dítěte: 40893
Dívka,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Kisumu Ramba
Země: Kenya
Matka: Emily Awuor Otieno, zemřela, died
Otec: Joshua Otieno Ochich, nar. 1967, farmář
Opatrovník: -
Popis situace: Žije s oběma rodiči a 4 sourozenci: O 4 roky starší Fred Odhiambo, o 2 roky starší Vivian, dále o 6 let mladší Night Adhiambo 8 a o 10 let mladší Dawin Otieno. Všichni chodí do školy, jen Dawin do školky. Rodina žije ze 3000 šilinků měsíčně (asi 750kč). Bydlí v polohliněném domku o 2 místnostech, celkem 8 lidí včetně synovce. Doma vaří na dříví, svítí petrolejkami a vodu berou z řeky. Dívka je zdravá.
Kontakt: Jana Vandírková, jana.vandirkova@adopceafrika.cz, tel. +420777238348

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.