Domů

Adopce - Mercy Achieng Ochieng

Zpět
Číslo dítěte: 40955
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Kisumu Nyabondo
Země: Kenya
Matka: Anne Anyango, nar. 1974, farmaří
Otec: Charles Ochieng, nar. 1972, farmaří
Opatrovník: -
Popis situace: Mercy se narodila r. 2004 a má 4 sourozence: Lavender a Rogders – jsou také v adopci a Collince a Lenzer chodí do školy. Mercy bydlí s rodiči na venkově ve 3 místnostech svého domku, kde si vaří na dříví, svítí petrolejkou a vodu si nosí z vrtu. Rodiče jsou farmáři. Mercy je zdravá. V roce 2021 Mercy chodí do druhého ročníku na střední škole. Vzhledem k tomu, že na střední škole jsou vyšší výdaje, k její podpoře je potřeba 5.600 Kč/ 220 EUR na jedno školní období. Pomůžete jí?
Kontakt: Hana Malenová, , tel. +420777469743

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.