Domů

Adopce - Gladys Kobe

Zpět
Číslo dítěte: 40959
Dívka,
Adoptována
Gladys Kobe je v programu adopce od roku 2007 a dnes navštěvuje školu Mwamutsunga Youth Polytechnic.
Město, čtvrť: Mombasa Mwawesa
Země: Kenya
Matka: Chizi Kulola Chanodogo, nar. 1966, drobné zemědělství
Otec: -
Opatrovník: -
Popis situace: Dívka bydlí se svou matkou v jednopokojovém hliněném domě, který rodina vlastní. Maminka měsíčně vydělá asi 6,000 Ksh (cca 1,200 Kč) a musí uživit 7 členů rodiny. Vaří na ohni a vodu získávají z vodovodu. Dítě je zdravé. Matka jako samo živitelka musí tvrdě pracovat, aby rodinu uživila. Dívka v roce 2018 nastoupí do 1. ročníku střední školy. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená platba 4,800 Kč/200 Eur za trimestr, možná je však (po ověření) i základní platba 2,400 Kč/100 Eur za trimestr.
Kontakt: Kristýna Žůrková, kristyna.zurkova@adopceafrika.cz, tel. +420 737 523 211

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.