Domů

Adopce - Esther Munyazi Ngao

Zpět
Číslo dítěte: 40965
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Mombasa Mwawesa
Země: Kenya
Matka: Mariam Kalinga Bati, nar. 1978, maloobchod
Otec: Ngao Nzaka, nar. 1975, maloochod
Opatrovník: -
Popis situace: Esther (*2002) bydlí s rodiči ve vlastním hliněném čtyřpokojovém domě, pozemek u domku mají pronajatý. Rodiče vydělají měsíčně 7.500 ksh a mají 6 dětí. K vaření použivají oheň a vodu získávají z vodovodu. Dítě je zdravé. V roce 2020 je Esther ve 3. ročníku naší střední školy. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená platba 5 600 Kč/220 EUR za školní období.
Kontakt: Alena Tabet, , tel.

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.