Domů

Adopce - Edwin Odhiambo Murvine Ogutu

Zpět
Číslo dítěte: 4097
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Nairobi Soweto
Země: Kenya
Matka: -, zemřela
Otec: -, zemřel
Opatrovník: Fanice Anjere, nar. 1977, mechanik
Popis situace: Oba rodiče zemřeli. Edwin má sestru Marion, která je také v adopci pod č. 4098, oba žijí u tety a její rodiny. Teta má dvě vlastní děti. Strýc je mechanik a má jen příležitostnou práci. Jeho plat tak není stálý a je závislý na práci, kterou daný den sežene. Může se stát, že domů přijde bez peněz. Edwine má občas problém s dýcháním, především v obdobích dešťů, kdy je chladněji. Celkem šestičlenná rodina bydlí v jedné místnosti, vaří na ohni na dřevěném uhlí, svítí elektřinou a vodu berou z vodovodu. Chlapec rád hraje házenou a ve škole ho nejvíc baví debatní kroužek. Až vyroste, rád by se stal právníkem. V roce 2018 by měl nastoupit do 4. ročníku střední školy. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by potřeba zvýšená platba 4,800 Kč/200 Eur za trimestr.
Kontakt: Bohunka Dusíková, , tel. +420737862145

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.