Domů

Adopce - Mary Saidi

Zpět
Číslo dítěte: 41002
Dívka,
Adoptována
Mary Saidi je v programu adopce od roku 2008 a dnes navštěvuje školu ACK Bishop Lawrence Dena Secondary School.
Město, čtvrť: Mombasa Mwawesa
Země: Kenya
Matka: Marieta Ngala, nar. 1974
Otec: -
Opatrovník: -, nar. 1936, bez práce
Popis situace: Dítě žije s opatrovníkem babičkou, žijí v hliněném domě, který jí patří. Má 5 dětí ve dvou pokojích. Používají dřevo k vaření a vodu ze studny. Dítě je anemické. Živitelkou je babička, která je také dlouho nemocná, takže zajistit pro rodinu jídlo je problém. Většinou jdou děti do školy bez jídla. Jejich dům je ve špatném stavu, takže děti chodí k sousedům se večer učit.
Kontakt: Petra Augustová, petra.augustova@adopceafrika.cz, tel. +420 604 627 800

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.