Domů

Adopce - Simon Wambua

Zpět
Číslo dítěte: 41068
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Nairobi Dandora
Země: Kenya
Matka: Jane Mueni, nar. 1976, nezaměstnaná
Otec: Benjamin Muisto, nar. 1974, prodává potraviny
Popis situace: Simon má oba rodiče a 3 sourozence: Mary, John a Anne. Bydlí v polohliněném domku ve slumu Dandora v Nairobi v pronájmu s vodou bez elektřiny a vaří na vařič. Otec je drobný prodejce potravin s nestálým příjmem, protože ve slumu moc peněz nemají a často kupují na dluh.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.