Domů

Adopce - Brian Auka Okerio

Zpět
Číslo dítěte: 41103
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Nairobi Imara
Země: Kenya
Matka: Fridah Moraa, nar. 1978, v domácnosti
Otec: Richard Onwonga, nar. 1975, pouliční prodavač
Opatrovník: -
Popis situace: Brianovi rodiče nemají stálou práci. Otec je pouliční prodavač s vemi nízkým a nestálým příjmeme a matka je v domácnosti. Chlapec má 3 sourozence: Nancy, Teresia a Dishon – všichni chodí do školy. Rodina bydlí v 1 místnosti hliněného domku, který si pronajímají ve slumu. Doma vaří na dříví, svítí petrolejkou a vodu kupují z ulice, protože není zavedena. Chlapec je zdravý. Chlapec v roce 2020 nastoupil do 4. ročníku střední školy. Chlapec by potřeboval vyšší podporu 16.800 Kč/ 660 EUR ročně, protože náklady na střední škole jsou vyšší.
Kontakt: Lucie Hamáčková, , tel. +420 774547513

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.