Domů

Adopce - Carl Lubima Killaha

Zpět
Číslo dítěte: 41143
Chlapec,
Adoptován
Carl Lubima Killaha je v programu adopce od roku 2007 a dnes navštěvuje školu St. Charles Lwanga Mixed Secondary School.
Město, čtvrť: Nairobi Buruburu
Země: Kenya
Matka: Alice Kavuani Mugivane, nar. 1962, nezaměstnaná
Otec: Allan Killaha, nar. 1958, pracuje u celní a spediční firmy
Opatrovník: -
Popis situace: Carl má 2 sourozence: Heina (26let) a Ivana. Jeden je na college a druhý na univerzitě, takže největší výdaje jsou na školné dětí a na Carlovu docházku již mnoho nezbývá. Otec je jediný živitel rodiny. Jeho matka je naší dlouhodobou dobrovolnou koordinátorkou v Keni.
Kontakt: Kristýna Žůrková, kristyna.zurkova@adopceafrika.cz, tel. +420 737 523 211

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.