Domů

Adopce - Marllom Dennis Otieno

Zpět
Číslo dítěte: 41147
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: Nairobi Njiru
Země: Kenya
Matka: Doreen Achieng, nar. 1969, drobné podnikání
Otec: Gilbert Ouma, nar. 1963, zemřel
Popis situace: Dennis má matku, otec zemřel. Má 3 sourozence: Everlyne 16, Gabriel 13 a Ben 10. Bydlí v pronájmu v hliněném domku o 1 místnosti, vodu čerpají z vrtu. Matka poslala 2 děti na venkov k příbuzným, protože si nemohla dovolit je mít u sebe ve městě. Živí rodinu drobným prodejem. Část pak posílá příbuzným na venkov a ze zbytku musí vyžít ve městě a uhradit školné.V roce 2020 by měl začít studovat v 2. ročníku střední školy.Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená platba 5.600 CZK/220EUR za trimestr.
Kontakt: Juraj Sasko, , tel. 00421904331776

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.