Domů

Adopce - Angel Marvin Mwachoki

Zpět
Číslo dítěte: 41161
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Nairobi Kibera
Země: Kenya
Matka: Grace Kalibo Mwachoki, nar. 1977, v domácnosti
Otec: Delvan Mwachok Kagongo, nar. 1968, zedník
Opatrovník: -
Popis situace: Angel žije s rodinou v největším slumu Nairobi, v Kibeře. Nemá sourozence. Maminka již nemohla mít děti, protože podstoupila několik operací dělohy kvůli benigním nádorům, prodělala několik potratů. Nyní se stará o syna a jeho bratrance. Angel je zdravý. Pětičlenná rodina bydlí ve dvoupokojovém hliněném domku v pronájmu, vaří na dřevěném uhlí, svítí petrolejkami a pro vodu chodí k vodovodu. Chlapec rád tráví čas se svými kamarády a ve škole ho nejvíc baví poezie. Rád by se stal učitelem. V roce 2018 by měl nastoupit do 4. ročníku střední školy.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.