Domů

Adopce - Lavenda Oluoch

Zpět
Číslo dítěte: 41174
Dívka,
Adoptována
Lavenda Oluoch je v programu adopce od roku 2007 a dnes navštěvuje školu Jaramogi Oginga Odinga University if Science and Technology.
Město, čtvrť: Nairobi Kibera
Země: Kenya
Matka: Synthia Awuor Ouma, nar. 1978, krejčová
Otec: Johw Ouma, nar. 1977, prodejce
Opatrovník: -, nar. 1977
Popis situace: Lavender Oluoch se narodila 22. dubna v roce 1998. Její matka je krejčová a její otec je prodavač. Lavender má 2 sourozence Juliuse narozeného v roce 2006 a Melvina narozeného v roce 2010. Bydlí v největším keňském slumu v Kibeře v jednopokojovém domku. Ke svícení používají elektriku, k vaření petrolej nebo dřevěné uhlí a vodu si kupují od prodejce vody. Dívka nemá žádné zdravotní problémy. V roce 2016 dokončila střední školu s velmi dobrou známkou B-. V roce 2017 byla přijata na Jaramogi Oginga Odinga University in Science and Technology ke studiu bakalářského oboru International Tourism Management. Dívka má státní stipendium, to ale nestačí na pokrytý všech nákladů. Ideální by bylo, kdyby dívka měla ještě podporu 1.200 Kč/měsíc (14.400 Kč/rok)
Kontakt: Marie Niederhafnerová, marie.niederhafnerova@adopceafrika.cz, tel. +420 732 122 654

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.