Domů

Adopce - Calvin Otieno

Zpět
Číslo dítěte: 41179
Chlapec,
Adoptován
Calvin Otieno je v programu adopce od roku 2007 a dnes navštěvuje školu Lihanda Mixed Secondary School.
Město, čtvrť: Nairobi Kibera
Země: Kenya
Matka: Millicent Akinyi, nar. 1978, v domácnosti
Otec: Joseph Ogola Owala, nar. 1970, svářeč
Opatrovník: -, nar. 1970
Popis situace: Calvine žije v Nairobi, má 3 další sourozence. Oba rodiče mají AIDS, ale děti jsou zdravé. Chlapec má rád fotbal a rád vyrábí korálky. Měsíčně žijí z příjmu 5,000 šilinků (cca 1,250 Kč). V pronajatém hliněném domku s nimi bydlí i bratranec. Doma vaří na ohni na dřevěném uhlí, svítí elektřinou a vodu berou ze sítě. Chlapec v roce 2018 dokončí střední školu (nyní je ve 4. ročníku). Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená platba 4,800 Kč/200 Eur za trimestr, možná je však (po ověření) i základní platba 2,400 Kč/100 Eur za trimestr.
Kontakt: Helena Havlišová, helena.havlisova@adopceafrika.cz, tel. +420 602 768 605

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.