Domů

Adopce - Faiza Nanzala Kuangoto

Zpět
Číslo dítěte: 41214
Dívka,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Mumias -
Země: Kenya
Matka: Zaina Manzala Kwangoto, nar. 1977, farmářka
Otec: Iddi Kwangoto Okonya, nar. 1966, farmář
Opatrovník: -
Popis situace: Faiza se narodila 31. 12. 1998 a má 4 sourozence: Malick, Adam, Idris a Saleh. Žijí s rodiči ve 2 místnostech polohliněného příbytku na venkově, kde vaří na dříví, svítí petrolejkou a vodu si nosí z řeky. Rodiče farmaří a měsíčně vydělají prodejem úrody asi 3500 Ksh, což nestačí na pokrytí základních potřeb celé rodiny. Faiza je zdravá.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.