Domů

Adopce - Jane Atieno

Zpět
Číslo dítěte: 41222
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Mumias -
Země: Kenya
Matka: -, zemřela
Otec: -, zemřel
Opatrovník: Hellen Maroko, nar. 1964, drobný prodej
Popis situace: Jane se narodila 18. 5. 2003, je sirotek a bydlí u kmotry. Ta se jí ujala po smrti rodičů a stará se zároveň i o své vlastní děti, proto je pro ni velmi náročné zabezpečit potřeby rodiny. Mají pronajatý hliněný domek na venkově, vaří na dříví, svítí petrolejkou a vodu si nosí ze studny. Díky adoptivním rodičům mohla Jane pravidelně chodit do školy, ti ale v roce 2020 bohužel adopci museli ukončit. Dívka nemá žádné sourozence, je zdravá. V roce 2020 chodí do 3. ročníku střední školy. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená podpora 5.600 Kč/220 EUR za trimestr.
Kontakt: Juraj Sasko, , tel. 00421904331776

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.