Domů

Adopce - Hazzary John Wandera

Zpět
Číslo dítěte: 41262
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: Nairobi Kayole
Země: Kenya
Matka: Lena Shikuku, nar. 1978, v domácnosti
Otec: Joseph Wanyama, nar. 1973, švec
Opatrovník: -
Popis situace: John má 3 sourozence: Jescah, Salmon a Yvone. Pronajímají si jednu místnost ve slumu, kde žijí. Otec opravuje boty a jeho příjem je každý den jiný a někdy nepřinese domů nic. Často nejsou peníze ani na základní potřeby rodiny natož na školné. Hazzary je dobrý student z KCSE má hlavní známku B-, poslal přijímací dopis na University of EMBU na bakalářské studium ekonomie a financí.
Kontakt: Pavla Brixí, , tel.

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.