Domů

Adopce - Lawrence Mwangi

Zpět
Číslo dítěte: 41286
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: Nairobi Kayole
Země: Kenya
Matka: Faith Wanjiku Mwangi, nar. 1982, domácí práce
Otec: -
Opatrovník: -
Popis situace: Lawrence žije jen s matkou. Otec odešel v r. 2003. Matka vypomáhá v domácnostech a vydělá asi 5000 Ksh za měsíc(asi 1250 Kč). 4 členná rodina bydlí v pronájmu v 1 místnosti za 1000 Ksh. Vaří na kamnech, svítí petrolejkami a vodu nosí z kohoutku. Chlapec rád poslouchá pohádky, plave, hraje fotbal a chtěl by být pilotem.Chlapec v roce 2020 nastoupil do 3. ročníku střední školy. Chlapec by potřeboval vyšší podporu 16.800 Kč/ 660 EUR ročně, protože náklady na střední škole jsou vyšší.
Kontakt: Andrea Pitrunová, , tel. +420 608 470 055

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.