Domů

Adopce - Antony Omondi Omondi

Zpět
Číslo dítěte: 41295
Chlapec,
Adoptován
Antony Omondi Omondi je v programu adopce od roku 2008 a navštěvuje školu Kapsabet Boys High School.
Město, čtvrť: Nairobi Huruma
Země: Kenya
Matka: Mercy Atieno Oduor Omondi, nar. 1955
Opatrovník: SarafinaAkelo (babička / grandma), pouliční prodej
Popis situace: Antony žije u babičky spolu se svou sestrou Mitchel (nar. 2008), obě děti měla maminka za svobodna. Maminka se vdala, ale její manžel obě děti nepřijal, protože nejsou jeho vlastní. Maminka tedy nechala děti v péči babičky Sarafiny Akelo. Rodina žije v jedné místnosti nájemního domku ve slumu Mathare North slums. Babička je švadlena. Vaří na ohni a používají dřevěné uhlí, svítí elektřinou a vodu berou z vodovodu. Chlapec je zdravý a ve škole aktivní. Oblíbeným předmětem Antonyho je biologie a historie a také rád hraje fotbal. Chlapec v roce 2019 půjde do 2. ročníku střední školy. Je to výborný student, na konci základní školy měl vysoký počet bodů a dobrý prospěch má i na střední škole. Chlapec by potřeboval vyšší podporu 14,400 Kč / 600 Eur ročně, protože náklady na střední škole jsou vyšší.
Kontakt: Jitka Baloušková, , tel.

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.