Domů

Adopce - Emmanuel (Hamisi) Wekesa (Furukha)

Zpět
Číslo dítěte: 41302
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Kitale Mutunda
Země: Kenya
Matka: -, nežije s rodinou
Otec: Mwambu Furukha Mohammed, nar. 1975, mechanik
Opatrovník: Doricus Nanjala (nevlastní matka / stepmother)
Popis situace: Emmanuel se narodil 6.1.1999. Má jak křesťanské jméno (Emmanuel Wekesa), tak i muslimské (Hamisi Furukha Mohammed). Žije v okrese Trans Nzoia, Kitale Kiminini Matunda s otcem a nevlastní matkou Doricus Nanjala. Jeho rodiče se rozešli v r. 2002 a nikdo neví, kde je momentálně jeho matka. Má staršího bratra Rajaba a nevlastní sourozence Cynthia Mohammed a Anita Sarah Mohammed. Všichni chodí do školy. Otec je mechanik a nevlastní matka je v domácnosti. Bydlí ve vlastním 2-pokojovém domku z hlíny a měsíčním výdělkem asi 12,000 šilinků (cca 3000kč). Vaří na ohni, svítí petrolejkami a vodu čerpají z vrtu. Emmanuel je zdravý a rád hraje fotbal a čte.
Kontakt: Hana Jodasová, , tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.