Domů

Adopce - Kennedy Wafula

Zpět
Číslo dítěte: 41305
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: Kitale Matunda
Země: Kenya
Matka: Alice Watuta, farmářka
Otec: zemřel, nar. 1959, zemřel
Opatrovník: -
Popis situace: Kenneth Watuta se narodil 15.9.2000. Žije v okrese Tranzoia, Kitale Kiminini Matunda s matkou, otec zemřel v r. 1998. Maminka farmaří. Má ještě další děti: Rose Namange a Sara Nanjala jsou již vdané, Jackine Lukela je také dospěla, ale žije s matkou, Tom Wanjala a Rajab Khayanga chodí do školy, John Sibilike žije doma i se svou ženou a dvěma dětmi. Maminka se stará o živobytí 9-členné rodiny. Mají domek z hlíny o 3 místnostech a živí se výnosy z farmy, z prodeje přebytků mají měsíčně asi 7,000 šilinků (cca 1750 kč). Doma vaří na ohni, svítí petrolejkami a vodu berou z vrtu. Kenneth je zdravý, baví hosport . Rádd by se stal právníkem. V roce 2021 je ve druhém ročníku střední školy. Aby ji mohl dokončit, potřeboval by podpořit částkou 5600,-Kč/220EUR za školní období..
Kontakt: Alena Tabet, , tel.

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.