Domů

Adopce - Rabecca Wafula

Zpět
Číslo dítěte: 41309
Dívka,
Adoptována
Rabecca Wafula je v programu adopce od roku 2007 a dnes navštěvuje školu Mufutu Primary School.
Město, čtvrť: Kitale Matunda
Země: Kenya
Matka: Felisia Wafula, nar. 1972, prodává zeleninu
Otec: Moses Wafula, nar. 1970, příležitostná práce
Opatrovník: -
Popis situace: Rebacca se narodila v roce 14.9.2003 v Kitale Matunda, Kiminini,Sango B village. Chodí do na základní školu. Žije se svými rodiči - otec Moses Simiyu se narodil v roce 1964, matka Catharine Kadensia Obwaba se narodila v roce 1977 - a sourozenci (starší Linet Simiyu, Dismas Simiyu,Emily Simiyu, Daniel Wafula, a mladší Nick Wanyonyi). Bydlí v hliněném dvoupokojovém domě. Otec, který musí uživit 8 členů rodiny, pracuje občas na farmě, aby vydělal nějaké peníze, matka je v domácnosti. Vaří na ohni, na svícení používají petrolej a vodu získávají z potoku. Všichńi přežívají na průměrném měsíčním přijmu 7400 khs. Rebeccu již dlouhou dobu trápí vyrážka a občas si stěžuje na bolesti na hrudi. Chodí ráda pro vodu, ráda chodí do školy a ráda čte.
Kontakt: Eva Syrovátková, eva.syrovatkova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 708 330

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.