Domů

Adopce - Lavenda Awuor Ondito

Zpět
Číslo dítěte: 41323
Dívka,
Naléhavě hledá rodiče
Město, čtvrť: Kisumu Rongo
Země: Kenya
Matka: Susan Achieng Ondito, kuchařka
Otec: -, zemřel
Popis situace: Lavenda se narodila r. 2003. Otec již zemřel a o rodinu se musí starat matka. Ta pracuje jako kuchařka na střední škole, kde vydělá jen velmi málo a příjem nestačí na školní poplatky dětí. Bydlí v polohliněném domku v 4 místnostech, kde svítí petrolejkami a vodu si berou z vodovodu. Lavenda je zdravá, až na občasnou malárii. Ráda zpívá a hraje síťové hry. Ve škole má ráda přírodní vědy, angličtinu a sociologii. V budoucnu by se ráda stala zdravotní sestřičkou. V roce 2023 nastoupila do posledního 4. ročníku střední školy. Náklady na studium jsou na střední škole vyšší, je tedy potřeba příspěvěk 5.600 Kč/220 EUR za školní období. Nyní přišla o svého adoptivního rodiče.
Kontakt: Maťka Veseková, , tel. 00421907141633

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.