Domů

Adopce - George Thompson

Zpět
Číslo dítěte: 41327
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Kisumu Rongo
Země: Kenya
Matka: Petrolyn Adoyo, učitelka
Otec: -, nežije s rodinou
Popis situace: Thomson se narodil se 1. 1. 2001 mimo manželský svazek. Žije v oblasti Nyaoke ve vesnici Rongo. Matka Petrolyne Omollo je nevystudovaná učitelka nejmenších dětí a měsíčně má příjem kolem 3000 Ksh. Rodina bydlí ve 2 místnostech domku, který zdědili. Kromě Thompsona tam žije dalších 5 dětí z rodiny, kterří jsou částeční sirotci. Doma se vaří na dříví, svítí petrolejkou a vodu si nosí z vrtu. Chlapec v roce 2019 půjde do 3. ročníku střední školy. Chlapec by potřeboval vyšší podporu 16.800 Kč/ 660 EUR ročně, protože náklady na střední škole jsou vyšší.
Kontakt: Lucie Hamáčková, , tel. +420 774547513

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.