Domů

Adopce - Brian Oluoch

Zpět
Číslo dítěte: 41328
Chlapec,
Adoptován
Brian Oluoch je v programu adopce od roku 2008 a dnes navštěvuje školu Arondo Primary School.
Město, čtvrť: Kisumu Rongo
Země: Kenya
Matka: Jane Anyango, nar. 1964, farmaří
Otec: Jacton Otula, nežije
Opatrovník: -
Popis situace: Brian se narodil v roce 2001. Otec nežije a matka živí rodinu prací na malé farmě, kde vydělá prodejem úrody jen asi 500 Ksh měsíčně (cca 100 Kč). Brian má 8 sourozenců. Rodina žije v oblasti Nyaoke ve vesnici Rongo, bydlí ve 3 místnostech polohliněného příbytku, který zdědili. Doma vaří na ohni, svítí petrolejkou a vodu si nosí z řeky. Brian má zdravotní problém s ušima. Chlapec si rád hraje s kamarády a ve škole ho nejvíc baví dramatický kroužek. Až vyroste, rád by se stal učitelem. V roce 2018 by měl nastoupit do 8. třídy základní školy. Adopce tohoto dítěte stojí 2400 Kč/100 Eur za trimestr.
Kontakt: Jiří Štancl, jiri.stancl@adopceafrika.cz, tel. +420 731 713 099

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.