Domů

Adopce - Solomon Ajuang

Zpět
Číslo dítěte: 41329
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Kisumu Rongo
Země: Kenya
Matka: Rose Akinyi, nar. 1963, farmaří
Otec: -, zemřel
Popis situace: Solomon se narodil 15. 4. 2002 a chodí do školy Nyaoke Primary School. Solomon má 8 sourozenců. Otec již nežije a o rodinu se stará jen matka, která farmaří na malém hospodářství. Chlapec jí často pomáhá. Měsíční příjem rodiny je minimální (kolem 1500 Ksh) a nestačí na školní polatky a často ani na základní potřeby domácnosti a jídlo. Bydlí ve 4 místnostech polohliněného příbytku, který zdědili. Doma vaří na dříví, svítí petrolejkou a vodu si nosí přímo z řeky. Žijí v oblasti Nyaoke ve vesnici Rongo.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.