Domů

Adopce - Leyiomnet Lameria

Zpět
Číslo dítěte: 41336
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Kajiado Magadi
Země: Kenya
Matka: Kayia, hlídá
Otec: Lemeriya, hlídač
Opatrovník: -
Popis situace: Leiyomet Narodil se 10. 9. 2001 a má čtyři sourozence: Sabina, Sambery, Hillary a Manuel. Bydlí v chýši o jedné místnosti ve vesnici. Doma se vaří na dříví a svítí petrolejovou lampou. Vodu čerpají a nosí z nádrže. Rodina je závislá na pastevectví, což je složité pro zajištění základních potřeb. Leyiomnet je zdravý. Má rád fotbal a lov. Ve škole ho nejvíc baví hraní her. Až vyroste, rád by se stal businessmanem. V roce 2018 by měl nastoupit do 1. ročníku střední školy.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.