Domů

Adopce - Jeremiah Mokua

Zpět
Číslo dítěte: 41348
Chlapec,
Naléhavě hledá rodiče
Město, čtvrť: - -
Země: Kenya
Matka: Olive Wawuda, nar. 1970, v domácnosti
Otec: Joshua Mogoi, nar. 1968, pastor
Opatrovník: -
Popis situace: Jeremiah se narodil 31. 1. 2003 a má čtyři sourozence. Všechny děti chodí do školy. Sedmičlenná rodina bydlí v domku, kde vaří na dříví, svítí elektřinou a vodu nosí ze studny. Díky podpoře adoptivního rodiče Jeremiah vystudoval střední školu, a to s vynikajícími výsledky. Ty mu umožňují pokračovat ve studiu na univerzitě, pokud se pro tohoto talentovaného hocha najde nový adoptivní rodič. V první řadě ale Jeremiah nutně potřebuje pomoct s úhradou dluhu na školném na střední škole (5900 Kč), protože pouze tehdy mu škola vydá potřebné vysvědčení. Pokud by Jeremiah mel to štěstí a našel adoptivního rodiče po uhrazení dluhu na školném by příspěvek na studuim na univerzitě činil 5.600 Kč/220 EURO za školní trimestr.
Kontakt: Alena Tabet, , tel.

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.