Domů

Adopce - Rebecca Kerubo Joshua

Zpět
Číslo dítěte: 41353
Dívka,
Adoptována
Rebecca Kerubo Joshua je v programu adopce od roku 2008 a dnes navštěvuje školu Nyamecheo S.D.A. Mixed Boarding Primary School.
Město, čtvrť: Nairobi Sinai
Země: Kenya
Matka: Everlyne Nyarisi, nar. 1974, v domácnosti
Otec: -, zedník
Opatrovník: -
Popis situace: Rebecca žije s oběma rodiči. Otec dělá drobné zednické práce, maminka nemá práci. Měsíčně mají asi 6,000 šilinků (cca 1,500 kč) a z toho musí obstarat rodinu, uhradit nájem a zaplatit školné. Doma vaří na ohni na dřevěném uhlí, svítí petrolejkou a vodu berou od města. Bydlí v pronájmu ve skromném domku. Rebecca ráda boxuje a ve škole se pilně učí. Má 3 sourozence a sestra Naomi je v adopci pod č. 41854. Dívka ráda čte knihy a ve škole ji nejvíc baví hraní her. Ráda by se stala učitelkou . V roce 2018 by měla nastoupit do 8. třídy základní školy. Adopce tohoto dítěte stojí 2400 Kč/100 Eur za trimestr.
Kontakt: Eva Syrovátková, eva.syrovatkova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 708 330

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.