Domů

Adopce - Victor Otieno Odhiambo

Zpět
Číslo dítěte: 41379
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: Kisumu Ramba
Země: Kenya
Matka: Polyne Atieno, nar. 1987, farmářka
Otec: Charles Odhiambo, nar. 1975, staví domky
Opatrovník: -
Popis situace: Victor žije s oběma rodiči, otec staví domy v okolí a matka hospodaří na malé farmě. Chlapec má 3 sourozence: Felix , Fednand a Anold. Měsíční příjem rodiny je asi 4,500 šilinků (cca 1130 Kč). Bydlí v hliněném domku s doškovou střechou ve 2 místnostech, vaří na dříví, svítí petrolejem a vodu berou z pramene. Chlapec je zdravý, v roce 2020 nastoupil do 3. ročníku střední školy. Chlapec by potřeboval vyšší podporu 5.600 Kč/ 220 EUR za jedno školní období, protože náklady na střední škole jsou vyšší.
Kontakt: Lilien Linková, , tel. +420 604 995 683

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.