Domů

Adopce - Dickens Oketch

Zpět
Číslo dítěte: 41382
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Kisumu Ramba
Země: Kenya
Matka: Lucy Adhiambo, nar. 1971, farmářka
Otec: Dismus Oketch, nar. 1966, svářeč
Opatrovník: -
Popis situace: Dickens žije s rodiči, otec Bismas je svářeč a matka se stará o drobné hospodářství. Má tři sourozence. Měsíčně mají do rodiny příjem asi 7000 šilinků (cca 1750 kč). Celkem šest lidí bydlí ve vlastním polohliněném domku ve dvou místnostech. Vaří na dříví, svítí lampami a vodu čerpají z vrtu. Dickens je zdravý. Ráda hraje fotbal a chtěl by být inženýrem.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.