Domů

Adopce - Lizzy Akinyi Oruko

Zpět
Číslo dítěte: 41387
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Kisumu Ramba
Země: Kenya
Matka: Roselyn Aoko, nar. 1973, farmářka
Otec: Charles Oruko, nar. 1965, svářeč
Opatrovník: -
Popis situace: Lizzy chodí na SŠ. Žije s oběma rodiči a má 5 sourozenců: Alfred – žije v Nairobi s otcem a studuje obchod a marketing, Sarah – je také v Nairobi a studuje na SŠ, Ann , Cynthia a Valary – ti chodí na ZŠ. Měsíčně musí rodina vyžít ze 7500 šilinků (cca 1875 kč). Bydlí v polohliněném domku, vaří na dříví, svítí petrolejkami a vodu berou z pramene. Sestra Ann žije s matkou na venkově a má miminko. Lizzy je zdravá.Nyní přišla o svého adoptivního rodiče. Pro pokračování ve studiu na škole je třeba platba za term 5600Kč/220 EUR.
Kontakt: Petra Zubíková, , tel. +420 608 422 250

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.