Domů

Adopce - Lovin Awuor Ochieng

Zpět
Číslo dítěte: 41389
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Kisumu Ramba
Země: Kenya
Matka: Beatrice Akinyi, nar. 1984, drobné podnikání
Otec: Leonard Ochieng, nar. 1974, zesnul
Opatrovník: -
Popis situace: Lovin se narodila 24. 1. 2001 a má 2 sourozence: Faith a Fidela. Otec zemřel a tak žijí jen s matkou na venkově. Bydlí ve 2 místnostech polohliněného domku a samostatnou kuchyní, kde vaří na dříví, svítí petrolejkou a vodu nosí z řeky. 5člennou rodinu živí sama matka, který má příjem jen asi 2,000 Ksh měsíčně. Prodává přebytky z výnosů malé rodinné farmy (políčka). Dívka v roce 2022 končí SŠ. Hledáme sponzora, který by jí pomohl studovat i nadále. Školné za term je 5600 Kč/ 220 EUR (16.800 Kč/ 660 EUR za rok).
Kontakt: Martina Veseková, , tel.

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.