Domů

Adopce - Nicol Awuor

Zpět
Číslo dítěte: 41403
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Kisumu Gogo
Země: Kenya
Matka: Phelister Okinyo, nar. 1962, farmaří
Otec: George Odhiambo, nar. 1953, zemřel
Popis situace: Nicol má sourozence Irene a Alga, kteří také chodí do školy. Otec již zemřel a žijí jen s matkou, která se stará o malou farmu. Bydlí ve vlastním hliněném domku, kde vaří na dříví, svítí petrolejkou a pro vodu si chodí k vývěru. Dívka je zdravá, ale když byla menší, tak prodělala dětskou obrnu. V roce 2020 dívka by měla dostudovat střední školu Maseno Vocational Training Center a skládat závěrečné maturitní zkoušky. Pomůžete jí školu dokončit? Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená platba 16,800 Kč/660 Eur ročně.
Kontakt: Jiří Štancl, , tel. +420 731 713 099

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.