Domů

Adopce - Sheril Akinyi

Zpět
Číslo dítěte: 41404
Dívka,
Adoptována
Sheril Akinyi je v programu adopce od roku 2008 a dnes navštěvuje školu St. Hilarius Nyabondo Mixed Sec. School.
Město, čtvrť: Kisumu Nyabondo
Země: Kenya
Matka: Susan Akoth, nar. 1975, zemřela
Otec: Elly Okoth, zemřel
Opatrovník: Grandfather, nar. 1938, farmaří
Popis situace: Sheril se narodila r. 2002. Oba rodiče zemřeli. Má 2 sourozence Daisy a Charlese, kteřé žijí u příbuzných na venkově, zatímco Sheril bydlí u dědečka v hliněném domku. Celkem jich tam bydlí 6. Vaří na dříví a svítí petrolejkou, vodu si nosí ze studny. Dědeček vydělá jen asi 2,000 Ksh za měsíc.
Kontakt: Petra Zubíková, petra.zubikova@adopceafrika.cz, tel. +420 608 422 250

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.