Domů

Adopce - Isaac Wanyonyi Kunou

Zpět
Číslo dítěte: 41416
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: Kitale Matunda
Země: Kenya
Matka: Phanice Manjala, nar. 1984, v domácnosti
Otec: Bonface Kindu, nar. 1973, kovář
Opatrovník: -
Popis situace: Isaac se narodil 2.4.1999. Žije v okrese Tranzoia District, Kitale Matunda ve vesnici Shangalamwe s rodiči a sedmi sourozenci: Elizabeth Naliaka, David Nyongesa, Stella Nafula a Joan Nasambu, Peter Simiyu,Purity Namalwa a Emmanuel Shikuku (ten je také v adopci, ID 41422). Otec pracuje jako kovář a živí desetičlennou rodinu. Matka je v domácnosti. Bydlí v hliněném domku ve dvou pokojích. Jejich měsíčním příjmem je asi 6000 KES (cca 1500 Kč). Doma vaří na dříví, svítí petrolejkami a vodu berou z vrtu. Isaac je zdravý a hraje rád fotbal a jezdí na kole. Chlapec v roce 2020 nastoupil do 2. ročníku střední školy. Chlapec by potřeboval vyšší podporu 16.800 Kč/ 660 EUR ročně, protože náklady na střední škole jsou vyšší.
Kontakt: Juraj Sasko, , tel. 00421904331776

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.