Domů

Adopce - Selestine Nafula

Zpět
Číslo dítěte: 41419
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Kitale Matunda
Země: Kenya
Matka: Gladys, nar. 1954
Otec: -
Opatrovník: -, farmář
Popis situace: Selestine Nafula se narodila v roce 2000 žije ve vesnici Shangalamwe u babičky, protože oba rodiče nemají stálou práci. Má 4 sourozence: Jesinter Nekesa, Metrine Jumu, Briana Jumu a Shrlyne Jumu. Její sourozenci bydlí s rodiči a živí je jejich otec, který má jen příležitostné práce na farmách. Babička se stará o Selestine, protože rodiče nemají prostředky na její vzdělání. Babička se stará ještě o své dvě vlastní děti a další vnouče. S příjmem asi 1,200 šilinků (cca 300 kč) musí uživit celkem 7 lidí. Bydlí ve vlastním hliněném domku ve 2 místnostech a živí je malé hospodářství. Doma vaří na ohni, svítí petrolejkou a vodu berou z vrtu. Selestine je zdravá, ráda hraje fotbal a jezdí na kole. Dívka začala v roce 2020 studovat 3. ročník střední školy. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená platba 5.600 Kč/220 EUR za trimestr.
Kontakt: Mirka Mrňáková, , tel. +420 728 216 230

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.