Domů

Adopce - Benson Baraza

Zpět
Číslo dítěte: 41438
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Kitale Matunda
Země: Kenya
Matka: Rose Mutiembu, nar. 1969
Otec: Ehud Barasa Mukawa
Opatrovník: -, farmář
Popis situace: Benson Barasa se narodil 2.5.1999 a žije v Tranzoia District, Kitale Matunda ve vesnici Shangalamwe. Bydlel u babičky, ta ale v červenci 2011 zemřela a nyní žije u strýce spolu se svými sourozenci, kteří nechodí do školy: Josephem, Peterem, Johnem a Betty. Strýc se stará také o svých 5 dětí, které do školy chodí. Má malou farmu a z příjmu 2500 Kč živí celkem 11 lidí. Bensonův otec nemá práci a maminka je mentálně postižená. Bydlí v hliněném domku o 3 místnostech. Doma vaří na dříví, svítí petrolejkami a vodu berou z vrtu. Benson je zdravý a rád hraje fotbal, kreslí a jezdí na kole. V roce 2019 je chlapec v posledním ročníku základní školy. Bude potřebovat podporu ve výši 4.800 Kč/200 Eur na trimestr.
Kontakt: Michaela Krakówka, michaela.krakowka@adopceafrika.cz, tel. +420 722 548 495

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.