Domů

Adopce - Isaac Keya

Zpět
Číslo dítěte: 41439
Chlapec,
Adoptován
Isaac Keya je v programu adopce od roku 2008 a dnes navštěvuje školu St. Francis high sch-suwerwa.
Město, čtvrť: Kitale Matunda
Země: Kenya
Matka: -
Otec: -, řidič
Opatrovník: Mary Gevera - Grandmother, nar. 1956
Popis situace: Issac žije s otcem a nevlastní matkou, protože jeho rodiče se rozešli hned po jeho narození. Otec je řidič a vydělá asi 8,000 Ksh měsíčně (cca 1,600 Kč). Bydlí ve slumu Kayole v Nairobi v plechovém domku ve dvou místnostech. Žije s nimi ještě Isaacův bratr Ian a jejich bratranec. Isaac hraje rád fotbal a dělá atletiku, je zdravý. Doma vaří rodina na petrolejovém vařiči, svítí elektřinou a vodu nosí z vodovodu. V roce 2018 bude chlapec ve 3. ročníku střední školy. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená platba 4,800 Kč/200 Eur za trimestr, možná je však (po ověření) i základní platba 2,400 Kč/100 Eur za trimestr.
Kontakt: Mirka Mrňáková, mirka.mrnakova@adopceafrika.cz, tel. +420 728 216 230

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.